Dzwońcie do wnuków!

  Rafał Adamski

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  To jedno z wielu haseł wyborczych.

  To jedno z wielu haseł wyborczych. ©R. Adamski

  Konwencja wyborcza Platformy Obywatelskiej w Rzeszowie i apel Donalda Tuska do...wszystkich dziadków.
  To jedno z wielu haseł wyborczych.

  To jedno z wielu haseł wyborczych. ©R. Adamski

  Blisko tysiąc osób przyszło na wojewódzką konwencję wyborczą Platformy Obywatelskiej w Rzeszowie, odbywającą się w sali filharmonii . Byli Donald Tusk, Julia Pitera i Antoni Mężydło oraz lokalni liderzy partii.

  Lider Platformy Obywatelskiej nie pozostawił suchej nitki na Prawie i Sprawiedliwości. - Podkarpacie nie może być obszarem poszkodowanym, a na taki status skazują go obecni rządzący - uważa Donald Tusk. - Potrzebujecie optymistycznej zmiany.

  POWSTRZYMAMY EMIGRACJĘ

  By skłonić do powrotu ludzi, którzy ostatnio wyjechali, trzeba poprawić warunki życia. A jest to możliwe tylko po odsunięciu obecnej władzy. Tusk zaprzeczył, iż jego partia chce likwidacji Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
  - Ludziom w moim wieku, a także starszym, dziadkom i babciom radzę by zadzwonili do swoich wnuków w Anglii czy Irlandii - mówił Donald Tusk. - Oni powiedzą na kogo głosować i jestem pewien, że będzie to Platforma Obywatelska.
  Julia Pitera stwierdziła, że program Platformy Obywatelskiej był opracowywany przez dwa lata. - Ale nie pozwala się nam go przedstawiać - mówiła. - Zamiast tego obrzuca się nas obelgami

  NOWY CZŁONEK PLATFORMY

  Toruński poseł Antoni Mężydło został przedstawiony jako" człowiek, który miał dość sterowania przez ojca Rydzyka". Spora część wystąpienia niedawnego członka Prawa i Sprawiedliwości poświęcona była wychwalaniu Donalda Tuska. - Mamy prawo, by tacy ludzie jak Donald Tusk rządzili naszym narodem - mówił Mężydło.

  Zwycięstwo Platformy jest możliwe jeśli powie się prawdę o partii Kaczyńskich. - PiS przed dwa lata zmienił się - mówił poseł tłumacząc zmianę barw politycznych. - A współpraca Jarosława Kaczyńskiego z Radiem Maryja ma charakter korupcyjny.

  NIE BUDUJEMY WIĘZIEŃ

  Liderzy podkarpackich list Platformy Obywatelskiej - Elżbieta Łukacijewska i Zbigniew Rynasiewicz przedstawili program partii dla regionu.
  - Nie chodzi nam o takie inwestycje, jak rozbudowa więzienia w Medyce, którą ostatnio proponuje PiS - mówiła Elżbieta Łukacijewska.
  Dodała, że w sprawie krytycznej sytuacji w służbie zdrowia PiS nie może dogadać się wewnątrz partii.

  MARZENIE 11-LATKI

  Prowadzący konwencję zaprosili na scenę 11-letnią Patrycję. Dziewczynkę spotkali kilka godzin wcześniej i dowiedzieli się, że od roku chce się spotkać z… Donaldem Tuskiem. Marzenie dziewczynki oczywiście spełniło się. W blasku fleszy i kamer telewizyjnych.


  Komentarze (9)

  Wszystkie komentarze (9) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo