Stalowa Wola > Zawodowa szansa dla bezdomnych

  Stalowa Wola > Zawodowa szansa dla bezdomnych

  ARKA

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli wraz z Towarzystwem Pomocy Imienia Świętego Brata Alberta realizują ciekawy pomysł. Będą aktywizować zawodowo bezdomne i bezrobotne osoby, które mają szansę wkrótce znaleźć pracę w ekipie remontowo - budowlanej.

  - Pojawiła się specjalna oferta w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie, który zajmuje się między innymi aktywizacją zawodową osób bezdomnych - tłumaczy Andrzej Szostek z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli. - Jako że o pieniądze mogły starać się organizacje pozarządowe, złożyliśmy projekt we współpracy ze stalowowolskim kołem Towarzystwa Świętego Alberta. I został on rozpatrzony pozytywnie.
  Andrzej Szostek zdradza szczegóły projektu, na którego realizację wnioskodawcy otrzymali około 14 tysięcy złotych. Zakłada on, że po wcześniejszym wywiadzie środowiskowym wytypowanych zostanie siedem bezdomnych osób, mieszkańców schroniska Świętego Brata Alberta, którzy przejdą przeszkolenie, by potem móc pracować jako ekipa remontowo-budowlana.

  - Jest duże zapotrzebowanie na tego typu usługi w Stalowej Woli i nie tylko - wyjaśnia Andrzej Szostek. - Ekipa zajmowałaby się pracami wykończeniowymi, układaniem płytek, malowaniem i tak dalej. Wcześniej jednak wytypowane przez nas osoby, które są podopiecznymi Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, przejdą jeszcze warsztaty motywujące, bo są to ludzie długotrwale bezrobotni.

  - Zawrzemy z nimi specjalny kontrakt socjalny, a ekipa przejdzie odpowiednie przeszkolenie przez fachowców. Chcielibyśmy, żeby byli konkurencyjni i z ich usług korzystać mógł też nasz ośrodek. Obecnie bezrobotne i bezdomne osoby mogłyby zacząć zarobkować, a na realizację projektu mamy czas do końca roku. Działający przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej Klub Integracji Społecznej współpracuje z Urzędem Pracy, więc moglibyśmy naszą ekipę odpowiednio wypromować i znaleźć jej kontrahentów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo