Nisko > Nie będzie baraków

  Nisko > Nie będzie baraków

  Sławomir Czwal

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Co roku gmina w Nisku musi płacić 100 tysięcy złotych do spółdzielni, bo nie ma wolnych lokali socjalnych do których mogłaby przenieść eksmitowane rodziny.
  Obecnie w Nisku na lokal socjalny czeka już 12 rodzin i jest ich coraz więcej.
  Niżańska gmina ma już 12 wyroków eksmisji do których powinna zabezpieczyć lokale socjalne. Cóż z tego skoro od kilku lat nie buduje się nowych mieszkań. - Z roku na rok sprawa staje się coraz bardziej nagląca- mówi Halina Puskarczyk, kierownik w Miejskim Zakładzie Administracji Budynków w Nisku. - Nie mamy wolnych lokali komunalnych a co dopiero socjalnych. W kolejce na mieszkanie komunalne czeka kilkadziesiąt osób.

  Budowa mieszkań socjalnych wraca jak bumerang. Za poprzedniego burmistrza pojawiał się koncepcja przekształcenia jednego z bloków komunalnych na potrzeby mieszkań socjalnych. Pomysł jednak upadł. Nowy burmistrz inaczej chce rozwiązać ten problem.

  - Na pewno odpada też koncepcja postawienia baraków na mieszkania socjalne - dodaje Julian Ozimek, burmistrz Miasta i Gminy Nisko.- Będziemy musieli postawić blok na dwadzieścia lokali. Na ten cel w przyszłorocznym budżecie planujemy zabezpieczyć milion złotych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo