Mielec > Wystawa "Trzy Powstania Narodowe" już otwarta

  Mielec > Wystawa "Trzy Powstania Narodowe" już otwarta

  /ada/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  - To lekcja, która pomoże nam zrozumieć, kim jesteśmy i jaka jest nasza historia - powiedział Jerzy Skrzypczak, dyrektor Muzeum Regionalnego podczas otwarcia wystawy "Trzy Powstania Narodowe".
  Prezentację pamiątek sprzed ponad 100 lat można oglądać w Pałacyku Oborskich do końca stycznia przyszłego roku. Wśród ponad 100 eksponatów prezentowanych w Mielcu można znaleźć m niedużą brązowo-spiżową armatę z połowy XIX wieku oraz "flaszkę syberyjską", czyli butelkę wypełnioną miniaturowymi rzeźbami. Flaszka została wykonana przez polskiego zesłańca w drugiej połowie XIX wieku na Syberii..

  - Trzy powstania, o których mówi tytuł wystawy, to Insurekcja Kościuszkowska, Powstanie Listopadowe i Styczniowe. Niemniej jednak na wystawie można znaleźć także wiele pamiątek z Powstania Krakowskiego z 1846 roku - powiedział Jerzy Skrzypczak.

  Dyrektor dodał, że wystawa pokazuje wspaniały fragment historii, który przybliży wielu osobom, w każdym wieku, dramatyzm ważnych wydarzeń historycznych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo