Mielec > Rodzina pokazuje swoje dzieła

  Mielec > Rodzina pokazuje swoje dzieła

  /AD/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Niezwykła wystawę można oglądać w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu. Swoje dzieła prezentuje równocześnie w jednej sali ojciec, syn i córka.
  Jan Wozowicz to znany mielecki artysta zajmujący się malarstwem i rzeźbą w drewnie. Jest założycielem i pierwszym prezesem mieleckiego Stowarzyszenia Twórców Kultury Plastycznej imienia Jana Stanisławskiego.

  Na wystawie można oglądać nie tylko jego prace, ale także jego syna Jakuba i córki Agnieszki. Jakub specjalizuje się w rzeźbie religijnej. Szczególnie niezwykłym eksponatem na tej wystawie jest jego Matka Boska pogrążona w zadumie. Artystyczne zainteresowania Agnieszki nieco różnią się od upodobań ojca i brata. Na wystawie można obejrzeć jej wycinanki zainspirowane podobnymi wycinakami żydowskimi, sztuką, która w judaizmie znana była już od XIV wieku.

  Ekspozycję pod tytułem Rodzinna wystawa autorska "Trzy razy Wozowicz" można oglądać do 21 października. Czynna jest od wtorku do piątku w godzinach od 10 do 18 i w niedziele w godzinach 15 - 19. Wstęp wolny.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo