Stalowa Wola > Uroczysta sesja poświęcona ks. Edwardowi...

  Stalowa Wola > Uroczysta sesja poświęcona ks. Edwardowi Frankowskiemu

  Zdzisław Surowaniec

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Biskup pomocniczy diecezji sandomierskiej Edward Frankowski skończył siedemdziesiąt lat. Jest rówieśnikiem Stalowej Woli. Jubileuszowe urodziny ten niezwykły kapłan obchodził podczas uroczystej sesji naukowej.
  Wielka aula Wydziału Zamiejscowego Nauk o Społeczeństwie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Stalowej Woli ledwie pomieściła wszystkich chętnych, którzy przybyli na sesję. Uroczystość zorganizowana została z okazji trzech rocznic - siedemdziesięciolecia urodzin biskupa, czterdziestolecia pracy duszpasterskiej i piętnastolecia posługi w diecezji.

  Gościem był legendarny kapłan arcybiskup senior diecezji przemyskiej Ignacy Tokarczuk.
  Za opór, jaki stawiał władzy komunistycznej, nazwany został "księciem niezłomnym". Wspomniał, że kiedy został biskupem, za cel postawił sobie podważyć prawo, które było bezprawiem i przełamać w ludziach barierę strachu.

  Zapewnił, że w swojej pracy miał w księdzu Frankowskim wiernego, oddanego, inteligentnego współpracownika. Ks. Frankowski trafił do Stalowej Woli, gdzie "komunizm uwił gniazdo" - jak to określił abp Tokarczuk. - Cieszę się, że Stalowa Wola tak bardzo czci swojego biskupa. Oddajcie mu hołd i cześć - zachęcił, czym wywołał łzy w oczach jubilata.

  Więcej w jutrzejszym "Echu Dnia".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo