Region > Pielęgniarki chcą podwyżek

  Region > Pielęgniarki chcą podwyżek

  KaT

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Skoro lekarze otrzymali prawie 1 800 złotych podwyżki, to dlaczego nie ma pieniędzy dla nas - pytają pielęgniarki ze Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu. One i osiem tysięcy innych podkarpackich pielęgniarek i położnych upomniały się o podwyżki.

  Ich desperacja jest tak duża, że grożą odejściem od łóżek. Nastroje wśród pielęgniarek są bardzo złe. Przyznanie przez dyrektorów szpitali podwyżek strajkującym lekarzom, u pielęgniarek wywołało niesmak i przyspieszyło decyzję o konieczności walki o swoje. - Po 20 latach pracy w szpitalu, z nocnymi dyżurami zarabiam 1200 złotych na rękę - wylicza pani Izabela, pielęgniarka ze Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu.
  - Kiedy pytamy o podwyżki, dyrekcja mówi, że nie ma pieniędzy. Tymczasem strajkujący lekarze w naszym szpitalu dostali prawie 1 tysiąc 800 złotych podwyżki. Dla nich pieniądze były, dla nas nie ma?

  Podobnego zdania jest osiem tysięcy podkarpackich pielęgniarek i położnych, które weszły w spory zbiorowe z dyrektorami szpitali. O swoim niezadowoleniu oraz zapowiedziach strajku mówiły podczas piątkowego spotkania z przedstawicielami Urzędu Wojewódzkiego, Marszałkowskiego oraz Narodowego Funduszu Zdrowia w Rzeszowie.
  - Lekarze otrzymali podwyżki, my nie, dlatego czujemy się pokrzywdzone - wyjaśnia Halina Kalandyk, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych na Podkarpaciu. - Na razie negocjujemy z dyrektorami szpitali. 20 października Narodowy Fundusz Zdrowia ma przesłać dyrektorom szpitali pieniądze, które mogą przeznaczyć na podwyżki płac. Jeśli dla nas zabraknie, ogłaszamy strajk.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo