Nisko > Powstanie straż miejska?

  Nisko > Powstanie straż miejska?

  Sławomir Czwal

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Policja apeluje do burmistrza i prosi o powstanie straży miejskiej w Nisku. Mundurowi twierdzą, że część spraw mogłaby być załatwiana przez strażników miejskich. Za powołaniem strażników opowiada się też burmistrz i przewodniczący Rady Miejskiej w Nisku.
  - Powołanie Straży Miejskiej zdecydowanie ułatwi nam pracę - argumentuje Tomasz Oleksak z Komendy Powiatowej Policji w Nisku. - Takich sytuacji jest wiele, kiedy zamiast policjanta gminnym urzędnikom może asystować straż miejska. To choćby kontrole wodociągów, kontrole spożywania alkoholu w miejscach publicznych czy sprawy bezpańskich psów. Tych spraw w których strażnicy mogą zastąpić policjantów jest sporo.

  - Na początek powstałyby trzy etapy dla strażników- mówi Julian Ozimek, burmistrz Miasta i Gminy Nisko. - Sądzę że na początek to wystarczająca ilość. W Leżajsku utrzymanie 9 osobowej straży miejskiej kosztuje budżet około 200 tysięcy złotych rocznie. U nas było by na pewno mniej. Będę chciał zarezerwować w przyszłorocznym budżecie pieniądze na utworzenie straży miejskiej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo