Region > Dyrektorzy szkół odebrali nagrody

  Region > Dyrektorzy szkół odebrali nagrody

  KaT

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  - Gdyby nie państwo sport nie miałby takiej rangi i nie mielibyśmy tak dobrych wyników - mówił na wczorajszym podsumowaniu Jacek Hynowski, tarnobrzeski wicestarosta. Dyrektorzy szkół, których uczniowie osiągnęli najlepsze wyniki w sporcie odebrali puchary i dyplomy.

  O tym, że sport w szkołach w Tarnobrzegu i powiecie jest na bardzo wysokim poziomie, zapewnił podczas podsumowania Zbigniew Kochański, wiceprzewodniczący Powiatowego Grodzko - Ziemskiego Szkolnego Związku Sportowego.

  - Większość szkół bierze udział w rozgrywkach rozpisanych w kalendarzu sportowym - zapewniał wiceprezes Kochański.
  - Jedne szkoły angażują się mniej, ale są i takie, które wystawiają swoje reprezentacje niemal na wszystkie rozgrywki. To zasługa nauczycieli, którzy potrafią zaangażować swoich wychowanków oraz samych uczniów, którzy potrafią zmusić nauczyciela do uczestnictwa w rozgrywkach sportowych.

  W imprezach organizowanych przez Powiatowy Grodzko - Ziemski Szkolny Związek Sportowy uczestniczą wszystkiego typu szkoły z Tarnobrzega i powiatu. Czołowe miejsca przypadają tym placówkom, które w ogólnym podsumowaniu wszystkich rozegranych konkurencji, zdobyły największą liczbę punktów.

  W gronie zwycięzców są reprezentanci Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika, Gimnazjum numer 2 i Szkoła Podstawowa numer 3 w Tarnobrzegu oraz Zespół Szkół numer 1, Gimnazjum numer 1 oraz Szkoła Podstawowa numer 2 w Nowej Dębie.

  Ta ostania placówka, jako jedyna spośród kilkudziesięciu szkół biorących udział w corocznej rywalizacji, od początku działalności Powiatowego Grodzko - Ziemskiego Szkolnego Związku Sportowego zajmuje pierwsze miejsce w tabeli wśród szkół na terenie powiatu tarnobrzeskiego.

  - Trenujemy głównie piłkę siatkową dziewcząt - mówi Urszula Nowak, nauczycielka wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej numer 2 w Nowej Dębie. - Poza tym mamy bardzo zdolną młodzież.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo