Stalowa Wola > Łagodzenie sporu między prezydentem a...

  Stalowa Wola > Łagodzenie sporu między prezydentem a marszałkiem

  TDM

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Stalowa Wola zachowuje się jak panna na wydaniu - mówił we wtorek Zygmunt Cholewiński, Marszałek Województwa Podkarpackiego. - Musimy ustalić, o co panu marszałkowi chodziło - dziwił się wczoraj Bartosz Kopyto, rzecznik prezydenta Stalowej Woli.

  Podczas wtorkowej konferencji w Stalowej Woli Zygmunt Cholewiński odpierał ataki Renaty Butryn, radnej, kandydatki na posłankę z Platformy Obywatelskiej, która kilka dni wcześniej zarzuciła mu, że za mało interesuje się Stalową Wolą. Marszałek stwierdził, że robi dla regionu bardzo dużo i na podparcie swoich słów przytoczył kilka inwestycji. Wskazał też, że mogło by być robione więcej ale miasto zachowuje się jak panna na wydaniu.

  Dzisiaj z prośbą o komentarz zwróciliśmy się do stalowowolskiego magistratu.
  - Nic się chyba takiego nie stało, byśmy musieli natychmiast panu marszałkowi odpowiadać - komentuje konferencję Marszałka Cholewińskiego Bartosz Kopyto, rzecznik prezydenta Stalowej Woli. - Wiemy jedynie od dziennikarzy, że pan marszałek mówił coś o starych pannach. Być może dziś do całej sprawy odniesie się prezydent Szlęzak. Musimy ustalić, o co panu marszałkowi chodziło.

  Na konferencję marszałka szybko zareagowała radna Butryn. W wysłanym do dziennikarzy liście napisała między innymi: - Moją intencją nie było ocenianie rzeczywiście słabych działań dla Stalowej Woli - argumentuje. - Istotą mojego wystąpienia było pokazanie rozłożenia sił politycznych na Podkarpaciu.

  Dodała też na zakończenie. - Życzę panu Cholewińskiemu dużo większych sukcesów w Stalowej Woli. We wszystkich swoich działaniach pan Cholewiński może liczyć na moje duchowe i moralne wsparcie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo