Wybory > W okręgu rzeszowsko - tarnobrzeskim wybieramy 15...

  Wybory > W okręgu rzeszowsko - tarnobrzeskim wybieramy 15 posłów i 3 senatorów

  /WW/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Od godziny 6 głosujemy na kandydatów do Sejmu i Senatu. Ich nazwiska znajdują się na dwóch kartach do glosowania.
  Na białej, większej karcie wydrukowano listy kandydatów do Sejmu z poszczególnych partii. W okręgu wyborczym Rzeszów - Tarnobrzeg zarejestrowało się siedem komitetów.

  Karta w kolorze żółtym zawiera nazwiska kandydatów do Senatu w porządku alfabetycznym. W okręgu rzeszowsko-tarnobrzeskim wybieramy piętnastu posłów i trzech senatorów.

  Wybory do Sejmu

  Karta wyborcza do Sejmu koloru białego będzie dużych rozmiarów (format B2). Na niej wydrukowane są listy wyborcze ośmiu komitetów startujących w wyborach.
  Głosujemy poprzez postawienie znaku "X" w kratce z lewej strony nazwiska kandydata znajdującego się na jednej liście. Postawienie znaku "X" na więcej niż jednej liście powoduje nieważność głosu. Głos jest nieważny także wówczas, gdy znaku "X" nie postawimy w ogóle.
  Wybory do Senatu

  Oprócz karty wyborczej do Sejmu otrzymamy też kartę wyborczą do Senatu. Będzie ona mała (format A4) w kolorze żółtym. Nazwiska kandydatów do Senatu umieszczone będą w porządku alfabetycznym. Będzie ich 11.

  Na karcie do głosowania można postawić maksymalnie trzy znaki "X" w kratkach z lewej strony nazwisk kandydatów. Można także postawić znak "X" przy dwóch nazwiskach, bądź tylko przy jednym. W każdym z tych przypadków głos jest ważny.

  Nieważność głosu powoduje postawienie znaku "X" w kratce obok nazwisk więcej niż trzech kandydatów lub nie postawienie znaku "X" w ogóle.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo