Sukces Prawa i Sprawiedliwości

  Sukces Prawa i Sprawiedliwości

  Wioletta Wojtkowiak

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Na pierwszym miejscy Prawo i Sprawiedliwość. Na drugim z niedużą stratą uplasowała się Platforma Obywatelska.

  Na pierwszym miejscy Prawo i Sprawiedliwość. Na drugim z niedużą stratą uplasowała się Platforma Obywatelska. ©archiwum

  Prawo i Sprawiedliwość zwyciężyło w sondażu "Echa Dnia" przed lokalami wyborczymi. Zdobyło 38,6 procenta głosów.
  Na pierwszym miejscy Prawo i Sprawiedliwość. Na drugim z niedużą stratą uplasowała się Platforma Obywatelska.

  Na pierwszym miejscy Prawo i Sprawiedliwość. Na drugim z niedużą stratą uplasowała się Platforma Obywatelska. ©archiwum

  16 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Echa Dnia Podkarpackiego

  Wybory w Podkarpackim

  Wybory w Podkarpackim

  Link do głównego zdjęcia

  Wybory w Podkarpackim
  ©W. Wojtkowiak


  Prawo i Sprawiedliwość wyprzedza o kilka punktów Platformę Obywatelską. Trzecia siła to Lewica i Demokraci przed Polskim Stronnictwem Ludowym - wynika z sondażu, który wczoraj ankieterzy "Echa Dnia" przeprowadzili podczas wyborów do Sejmu i Senatu wśród głosujących w okręgu rzeszowsko-tarnobrzeskim.

  Przypomnijmy - w okręgu wyborczym numer 23 do Sejmu i okręgu numer 22 do Senatu wybieraliśmy wczoraj 15 posłów i 3 senatorów.
  Nasi ankieterzy przepytali przed lokalami wyborczymi 500 osób w trzynastu powiatach: dębickim, kolbuszowskim, leżajskim, łańcuckim, mieleckim, niżańskim, ropczycko-sędziszowskim, rzeszowski ziemskim i grodzkim, stalowowolskim, strzyżowskim, tarnobrzeskim ziemskim i grodzkim. Zadaliśmy Państwu pytania, na którego kandydata do Sejmu i do Senatu oddaliście swój głos.

  W POWIATACH LIDERZY PRAWIE CI SAMI

  W powiecie dębickim pierwsze miejsce, według sondażu, należy do Prawa i Sprawiedliwości, a drugie do Platformy Obywatelskiej. Na trzeciej pozycji Lewica i Demokraci, na czwartej Polskie Stronnictwo Ludowe.

  Podobnie jak dwa lata temu, w powiecie kolbuszowskim największym zaufaniem wyborcy obdarzyli Prawo i Sprawiedliwość, a zaraz potem Platformę Obywatelską. Trzecia jest Lewica i Demokraci, a czwartą pozycję ma Polskie Stronnictwo Ludowe.
  Z kolei w powiecie leżajskim jest najwięcej zwolenników Platformy Obywatelskiej. To akurat nie dziwi. Tak było też dwa lata temu, kiedy mieszkańcy solidarnie głosowali na lidera listy Zbigniewa Rynasiewicza, byłego starostę powiatu. I tym razem jego przewaga nad kandydatami jest znacząca. Na kolejnych miejscach w powiecie leżajskim uplasowały się Prawo i Sprawiedliwość, Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Lewica i Demokraci.

  W powiecie łańcuckim wygrało Prawo i Sprawiedliwość, wyprzedzając Platformę Obywatelską, Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Lewicę i Demokratów.
  Platforma Obywatelska górą w powiecie mieleckim. Na drugim miejscu Prawo i Sprawiedliwość, na trzecim Lewica i Demokraci. Na czwartym - Polska Partia Pracy, z której startowały dwie mieleckie pielęgniarki, a dopiero na piątym Polskie Stronnictwo Ludowe.

  W powiecie niżańskim najwięcej zwolenników ma Prawo i Sprawiedliwość, trochę mniej niż połowa ankietowanych poparła Platformę Obywatelską. Na trzecim miejscu Lewica i Demokraci, na czwartym Polskie Stronnictwo Ludowe.
  Prawo i Sprawiedliwość triumfowało w powiecie ropczycko-sędziszowskim. Na drugim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska, na trzecim Liga Polskich Rodzin, a na czwartym Polskie Stronnictwo Ludowe. W sąsiednim powiecie strzyżowskim najwięcej głosów oddali ankietowani na Prawo i Sprawiedliwość, Platformę Obywatelską, a potem kolejno na Polskie Stronnictwo Ludowe i Ligę Polskich Rodzin.

  W stolicy Podkarpacia, Rzeszowie, triumf Platformy Obywatelskiej. Partia Tuska zepchnęła na drugie miejsce Prawo i Sprawiedliwość. Lewica i Demokraci na trzecim miejscu, na czwartym Polskie Stronnictwo Ludowe. Za to w powiecie rzeszowskim ziemskim zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość przed Platformą, ludowcami i lewicą.

  W powiecie stalowowolskim walka o głosy wyrównana. W sondażu pierwsze miejsce dzielą wspólnie Platforma Obywatelska i Prawo i Sprawiedliwość. Kolejne miejsca zajmują Lewica i Demokraci i Polskie Stronnictwo Ludowe.
  W Tarnobrzegu sondaż dał zwycięstwo Platformie Obywatelskiej. Za to w okalającym Tarnobrzeg powiecie ziemskim partia Kaczyńskich wyprzedziła Platformę oraz Lewicę i Demokratów.

  PRZYSTAWKI POŻARTE

  Według sondaży, poniżej progu wyborczego znalazły się Liga Polskich Rodzin, której w naszym okręgu liderował poseł Dariusz Kłeczek, a także Samoobrona, której czarnym koniem miał być Zygmunt Wrzodak. Według sondażu ogólnopolskiego, te partie znajdą się poza parlamentem. - Najwidoczniej wyborcy uznali, że czas małych partii skończył się - skomentował socjolog Leszek Gajos.

  Przez cały poniedziałek będziemy na bieżąco podawać oficjalne wyniki wyborów na naszym portalu

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo