Tarnobrzeg > Pielęgniarki rozmawiają o strajku

  Tarnobrzeg > Pielęgniarki rozmawiają o strajku

  /KaT/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Dziś i jutro Danuta Lis, szefowa związku pielęgniarek i położnych w Szpitalu Wojewódzkim w Tarnobrzegu rozmawia z ponad 300 koleżankami na wszystkich oddziałach, w sprawie podjęcia ostatecznej decyzji o rozpoczęciu strajku.
  Rozmowy są konsekwencją środowego spotkania zarządu oraz członków Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w Szpitalu Wojewódzkim w Tarnobrzegu z szefem Rady Społecznej Szpitala i dyrektorem. Kwota podwyżki podana przez pielęgniarki sięgała 400 złotych i według nich miałaby być wypłacana od pierwszego listopada.

  Tymczasem dyrekcja placówki zaproponowała im 200 złotych. Trzecia propozycja pochodziła od Wojciecha Wąsika, przewodniczącego Rady Społecznej Szpitala Wojewódzkiego, który zasugerował, aby podwyżka wyniosła 200 złotych, lecz była naliczana z dniem pierwszego października. Kwota podwyżek zaproponowana zarówno przed dyrektora, jak i przewodniczącego Rady Społecznej, nie zadowoliła pielęgniarek.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo