Mielec > Podnieśli podatki

  Mielec > Podnieśli podatki

  AD

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Mielczanie będą płacić w przyszłym roku minimalnie większe niż teraz podatki od gruntów i budynków mieszkalnych.
  Sporo więcej zapłacą natomiast osoby, które mają budynki przeznaczone pod działalność gospodarczą lub świadczenie usług zdrowotnych.

  Stawka podatku za grunty, na których jest prowadzona działalność gospodarcza, wzrośnie tylko o jeden grosz. W tym roku podatnicy płacili za jeden metr kwadratowy takiego obszaru 58 groszy, w 2008 roku zapłacą 59 groszy.
  Podatek od budynków mieszkalnych wzrośnie z 47 gorszy do 48 groszy za metr kwadratowy.

  Znacznie bardziej odczują podwyżkę właściciele budynków, w których jest prowadzona działalność gospodarcza. Za metr kwadratowy w przyszłym roku zapłacą oni 17 złotych i 13 groszy, czyli o 37 groszy więcej niż w tym roku.
  Podwyżka obejmie też podatek od budynków, w których są przychodnie. Ich właściciele uiszczą 3 złote i 84 grosze podatku za każdy metr kwadratowy powierzchni budynku. W tym roku obowiązująca ich stawka wynosiła 3,75 złotego.

  Podatki od nieruchomości płacone przez mieszkańców stanowią co roku sporą kwotę wpływów budżetowych. W 2006 roku osiągnęły one sumę 23,6 miliona złotych, w tym, zgodnie z założeniami, mają wynieść prawie 23,7 miliona złotych, a w przyszłym roku - ponad 24 miliony.

  Radni miejscy, którzy w uchwałach zatwierdzają kwoty podatków, na wczorajszej sesji bez ani jednego głosu sprzeciwu zaakceptowali podwyżki, zaproponowane przez prezydenta miasta.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo