Nisko > Dziś wystąpi "The Globetrotters". Wygraj...

  Nisko > Dziś wystąpi "The Globetrotters". Wygraj zaproszenie!

  /STAN/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Jazz, soul, jazz - rock i "muzyka świata", mieszanka dźwięków z różnych stron świata ułożona w oryginalną całość przez znakomitych instrumentalistów. Taka jest muzyka grupy "The Globetrotters", która dzisiaj o godzinie 19 zagra w Niżańskim Centrum Kulturty "Sokół". Dla naszych cztytelników mamy dwa podwójne zaproszenia na ten występ.

  Aby je otrzymać, należy zadzwonić do naszej redakcji o godzinie 10.30 pod nr tel. 015-844-87-33 i odpowiedzieć na pytanie dotyczące muzyki jazzowej. Bilety są w sprzedaży w cenie 15 złotych w kasie "Sokoła".

  "The Globetrotters" powstali w 1999 roku. Utworzyli go wokalista Kuba Badach, saksofonista i flecista Jerzy Główczewski oraz wibrafonista Bernard Maseli. Badach wniósł do twórczości grupy soul i funk, Jerzy Główczewski - jazz a Bernard Maseli - fusion.

  Do tego dodali folklor z całego świata. W 2001 roku zespół nawiązał współpracę ze znakomitym perkusjonistą indonezyjskim Nippy Noyą. Muzyk ten ma fantastyczny dorobek, grał między innymi ze Stanem Getzem, Andy Summersem, "The Animals" i Erikiem Burdonem.

  Zespół nagrał trzy świetnie przyjęte płyty: "The Globetrotters", "Fairy Tales of the Trees" oraz "Both Sides".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo