Bojanów > Centrum Rozwoju Lokalnego w Domu Nauczyciela

  Bojanów > Centrum Rozwoju Lokalnego w Domu Nauczyciela

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Lada dzień dowiemy się czy Urząd Gminy w Bojanowie w powiecie stalowowolskim dostanie pieniądze na remont budynku po dawnym Domu Nauczyciela. Urząd chciałaby w tym miejscu stworzyć Gminne Centrum Rozwoju Lokalnego.

  O dotację na ten cel stara się w Urzędzie Wojewódzkim w ramach jednego z sektorowych programów operacyjnych finansowanych z Unii Europejskiej.
  - W pierwszej kolejności jednak to gmina musi wyłożyć około 200 tysięcy złotych z własnych funduszy na cały remont. Dopiero po jego wykonaniu otrzymamy z powrotem do budżetu 80 procent tej kwoty - mówi Grzegorz Janiec, sekretarz gminy. - 20 procent będzie stanowił wkład własny gminy - dodaje.

  Wczoraj gmina przekazała do Rzeszowa ostatnie dokumenty, których brakowało we wcześniej przesłanym wniosku o dotację na modernizację.

  Plan zakłada, że centrum będzie gotowe w maju 2008 roku. Gmina widziałaby w tym miejscu między innymi siedzibę dla organizacji pozarządowych, salę konferencyjną, kafejkę internetową czy siłownię.

  W Bojanowie liczą, że po remoncie uda się uzyskać pieniądze na wyposażenie budynku w ramach kolejnego projektu.
  Warto wspomnieć, że z Domu Nauczyciela w ubiegłym roku wyprowadziły się ostatnie dwie rodziny, które tutaj mieszkały. Teraz obiekt stoi pusty.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo