Tarnobrzeg > Dziś pielęgniarki zdecydują o strajku

  Tarnobrzeg > Dziś pielęgniarki zdecydują o strajku

  KLAUDIA TAJS

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  - O przyjęciu propozycji dyrekcji lub zawiązaniu komitetu strajkowego zdecydujemy dziś na porannym spotkaniu - zapowiada Danuta Lis, przewodnicząca związku pielęgniarek i położnych w Szpitalu Wojewódzkim w Tarnobrzegu. Dyrekcja szpitala zaproponowała im podwyżkę w kwocie 250 złotych. Pielęgniarki chcą 400 złotych .

  Wczorajsze rozmowy zarządu oraz członków Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy Szpitalu Wojewódzkim w Tarnobrzegu z dyrektorem, były kolejnym, podczas którego pielęgniarki walczyły o podwyżki. Na pierwszych rozmowach kwota podwyżki podana przez pielęgniarki sięgała 400 złotych i według nich, byłaby wypłacana od pierwszego listopada. Tymczasem dyrekcja placówki zaproponowała im 200 złotych.

  Trzecia propozycja pochodziła od Wojciecha Wąsika, przewodniczącego Rady Społecznej Szpitala Wojewódzkiego, który zasugerował, aby podwyżka wyniosła 200 złotych, lecz była naliczana z dniem pierwszego października. Ówczesna kwota podwyżek zaproponowana zarówno przed dyrekcję, jak i przewodniczącego Rady Społecznej, nie zadowoliła pielęgniarek

  Propozycja podana wczoraj przez Wojciecha Gutowskiego, dyrektora szpitala była o 50 złotych wyższa. - Zaproponowano nam, że od pierwszego listopada otrzymamy podwyżkę w wysokości 250 złotych brutto do pensji zasadniczej - tłumaczy Danuta Lis. - Ponadto dyrektor zapewnił, że od pierwszego stycznia, kiedy będzie znana wysokość kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, będziemy mogły renegocjować wysokość podwyżki.

  Dziś o ósmej rano, Danuta Lis, przedstawi propozycje dyrekcji swoim koleżankom. - Spodziewam się, że dyskusje będą burzliwe - zapowiada przewodnicząca. - O lepsze pensje walczy 330 koleżanek. - Jeśli nie przyjmą propozycji dyrekcji, zawiązujemy komitet strajkowy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo