Nisko > Drogowcy zapowiadają remont ulicy Rzeszowskiej

  Nisko > Drogowcy zapowiadają remont ulicy Rzeszowskiej

  Sławomir Czwal

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Ulica Rzeszowska w Nisku ze względów bezpieczeństwa nadaje się tylko do zamknięcia dla ruchu, a planowany remont powinien być zrobiony już dawno temu. Drogowcy z powiatu zapowiadają, że prace ruszą wkrótce.

  Blisko miesiąc temu radni miejscy przekazali starostwu 100 tysięcy złotych na remont ulic Rzeszowskiej, Dworcowej i Tysiąclecia w Nisku. Kolejne 100 tysięcy złotych miał dołożyć powiat. Choć starosta na początku nie był skory do wydania pieniędzy z własnego budżetu, to jednak po jakimś czasie zmienił zdanie.

  - 100 tysięcy złotych otrzymane od niżańskiej gminy przeznaczymy na zakup masy bitumicznej - informuje Władysław Pracoń, starosta powiatu niżańskiego. - Z własnych pieniędzy wyfrezujemy nawierzchnię, przygotujemy studzienki odwadniające drogę oraz udrożnimy rowy. Wartość przewidzianych prac, które pokryjemy z własnych pieniędzy będzie wynosiła około 100 tysięcy złotych.
  - Została już wybrana firma, która zajmie się remontem - informuje Zbigniew Lach, pełniący obowiązki dyrektora w Zarządzie Dróg Powiatowych w Nisku. - Sprawy się przeciągają, bo nie mogliśmy znaleźć firmy, która będzie chciała zrobić nam ten remont. Ostatecznie została wybrana oferta przedsiębiorstwa, które robi nam drogę pomiędzy Zdziarami a Jarocinem. Jeśli tylko pozwoli pogoda, to prace na ulicy Rzeszowskiej powinny ruszyć w przyszłym tygodniu.
  Nowa nawierzchnia będzie ułożona także na odcinku około 250 metrów na ulicy Tysiąclecia. Drogowcy zapowiadają także załatanie dziur na ulicach Dworcowej i Kolejowej.

  Czytaj więcej w sobotnim Echu

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo