Region > Pieniądze dla Podkarpacia

  Region > Pieniądze dla Podkarpacia

  ra

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  Posłowie z sejmowej komisji finansów publicznych przed skróceniem kadencji zdążyli opracować założenia do przyszłorocznego budżetu. Przewidziano w nim kilka inwestycji na terenie województwa podkarpackiego, między innymi autostradę, linie kolejowe, wały przeciwpowodziowe.

  W tym roku na wykup terenów pod budowę autostrady A4 wygospodarowano kwotę 70 milionów złotych.
  - W 2008 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad będzie potrzebować kolejne 80 milionów - mówi Stanisław Ożóg, wiceprzewodniczący komisji finansów publicznych w rozwiązanym przedterminowo Sejmie. - Suma ta jest już zabezpieczona w budżecie i w Funduszu Drogowym - informuje.
  Z budżetu i z Funduszu Kolejowego pieniądze zostaną przeznaczone na modernizację dwóch linii kolejowych: E30 biegnąca z Krakowa przez Rzeszów do Medyki i E71, czyli Rzeszów - Ocice w kierunku Warszawy. Do tej pory wydano na tę linię 70 milionów złotych, a przyszłym roku następne 98.

  Blisko 200 milionów złotych zostanie przeznaczonych na kontynuację prac zabezpieczających wały przeciwpowodziowe. Na przejścia graniczne z Ukrainą w przyszłym roku ma być przekazane 45 milionów złotych.

  Natomiast w budżecie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego znajdzie się 5 milionów złotych, które zostaną przeznaczone dla Politechniki Rzeszowskiej.
  Poseł Ożóg przypomina, iż konstytucja nakazuje do końca roku zatwierdzić budżet, ale w sytuacjach nadzwyczajnych - na przykład wybory - termin można przesunąć do marca roku następnego, czyli 2008.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo