Tarnobrzeg > Nie będzie strajku pielęgniarek

  Tarnobrzeg > Nie będzie strajku pielęgniarek

  KaT

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  W tym tygodniu zostanie podpisane porozumienie władz szpitala w Tarnobrzegu z pielęgniarkami w sprawie podwyżek płac dla średniego personelu.
  W środę Danuta Lis, w imieniu zarząd związku zawodowego pielęgniarek i położnych Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu, podpisze z dyrekcją placówki porozumienie w sprawie wzrostu płac. Tymczasem część pielęgniarek domagała się rozpoczęcia akcji strajkowej, ze względu na zbyt niską sumę proponowanych podwyżek.

  O rozłamie w środowisku tarnobrzeskich pielęgniarek, poinformowała nas jedna z nich. - Dlaczego nikt z mediów nie uczestniczy w spotkaniach naszego związku - pyta kobieta. - Może wtedy wyszłoby na jaw, że nie wszystkie pielęgniarki godzą się na podwyżkę zaproponowaną przez dyrektora placówki.

  Ostatnia propozycja dyrektora szpitala, która została zaakceptowana przez zarząd związku zawodowego pielęgniarek i położnych, mówiła o tym, że od listopada do kwietnia do pensji zasadniczej, pielęgniarki będą miały doliczane po 250 złotych brutto. Będzie to już stały składnik wynagrodzenia. Od stycznia 2008 pielęgniarki będą mogły negocjować w sprawie kolejnej, podwyżki.

  Więcej w jutrzejszym "Echu Dnia"

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo