Sport > Trener i radny leci do Japonii. Zdaje na czwarty DAN

  Sport > Trener i radny leci do Japonii. Zdaje na czwarty DAN

  Piotr Szpak

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Ryszard Kiper z Tarnobrzega, za dwa tygodnie, w Japońskim mieście Mitsumine, będzie zdawał egzamin na czwarty dan, wysoki stopień wtajemniczenia karate.
  Za tydzień, w poniedziałek 12 listopada wylatuje do Japonii trener karateków z Tarnobrzega oraz Nowej Dęby Ryszard Kiper, który jest jednocześnie radnym Rady Miasta Tarnobrzega. Przede wszystkim jest jednak wielkim sympatykiem karate. To z jego inicjatywy powołane zostały do życia w Tarnobrzegu oraz Nowej Dębie kluby kyokushin karate, powstało też kilka filii w szkołach mniejszych miejscowości.

  Kiper weźmie udział między innymi w obozie dla najlepszych karateków całego świata, którzy zjadą do Japonii, a następnie zdawał będzie na stopień wtajemniczenia czwarty dan, co oznacza możliwość noszenia czarnego pasa z czterema złotymi pagonami.

  - Nie denerwuje się, natomiast jestem bardzo ciekawy, jak ta podróż i mój pobyt w Japonii będą wyglądać. Spotkam się tam z najważniejszymi sportowcami uprawiającymi karate, to marzenie każdego, kto uprawia tę piękną dyscyplinę sportu - powiedział nam tarnobrzeżanin.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo