Sport > Kłopoty z wprowadzeniem kart chipowych

  Sport > Kłopoty z wprowadzeniem kart chipowych

  /PISZ/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Najbardziej opieszałe kluby, uczestniczące w rozgrywkach podokręgu Stalowa Wola, a które nie złożyły wniosków o przyznanie kart magnetycznych, zwanych popularnie chipowymi, mogą spodziewać się ostrych sankcji.
  O tym, że karty chipowe do końca roku musi mieć każdy zawodnik grający nawet w drużynie występującej w klasie B, wiadomym było od dawna, ale działacze wielu klubów bagatelizowali temat, teraz mogą mieć spore kłopoty. Czas nagli, do końca roku zostało tylko niespełna dwa miesiące.

  - Wniosków o wydanie kart chipowych nie złożyła jeszcze połowa klubów uczestnicząca w rozgrywkach przez nas prowadzonych - przyznał sekretarz stalowowolskiego podokręgu piłkarskiego Edward Chmura.

  Tymczasem komisja gier podokręgu Stalowa Wola informuje, iż wystąpiła do komisji dyscypliny o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego w stosunku do klubów, które nie złożyły wniosków o wydanie kart chipowych.
  Kluby muszą liczyć się z konsekwencjami dyscyplinarnymi, a mogą nimi być: kara finansowa, odebranie punktów lub pozbawieniem licencji do uczestnictwa w rozgrywkach w sezonie 2007/2008. Sankcje te wynikają jednoznacznie z przepisów wykonawczych i uchwały zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej.

  Problemem dla większości klubów jest koszt wydania karty dla jednego zawodnika. Opłata wynosi 16 złotych, przy 20 seniorach w klubie kwota ta wynosi 320 złotych i musi być pokryta z budżetu klubu lub też z kieszeni każdego zawodnika. Jednakże odwrotu od tematu nie ma. Od nowego sezonu każdy zawodnik będzie musiał posiadać kartę magnetyczną, która w dużym stopniu usprawni sprawy związane z każdym zawodnikiem. Nie jest bowiem tajemnicą, że obecnie niektórzy z piłkarzy są zarejestrowani w kilku... klubach. Problem wychodzi na jaw, kiedy dany piłkarz otrzyma czerwoną kartkę lub też jest wplątany w inną aferę.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo