Sport > Sucesy naszych młodych tenisistów stołowych

ARKA

Młodzi tenisiści stołowi z naszego regionu nie mają sobie równych. Właśnie "podbili" eliminacyjny turniej wojewódzki Uczniowskich Klubów Sportowych w Nowej Sarzynie i wywalczyli awans do półfinałów drużynowych Mistrzostw Polski.

W drużynowym turnieju "UKS-ów" w kategorii żaczek, czyli zawodniczek urodzonych w 1997 roku i młodszych, drugie miejsce i awans wywalczyły dziewczęta z Arki Łętownia, w składzie Dominika Kułacz, Karolina Pietrońska i Weronika Zybura. A na trzeciej pozycji znalazły zaledwie ośmioletnie zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Gim-Tim 5 Stalowa Wola: Karolina Piasecka i Barbara Wereda. W kategorii żaków pierwsze miejsce zdobyli chłopcy z Arki Łętownia: Patryk Baraniak i Paweł Kida, pokonując w finale Gim-Tim 5 Stalowa Wola (Kamil Nalepa, Kacper Kozimala, Dariusz Wydra) 3:2. Najlepsze drużyny otrzymały puchary i dyplomy.
- Na pochwałę zasłużył ośmioletni Kamil Nalepa, który w finale wywalczył komplet punktów - mówi Jadwiga Jankiewicz, trener UKS Gim-Tim 5 Stalowa Wola. - Obie drużyny żaków, nasza i Arki Łętownia, wywalczyły awans do półfinału.

W kategorii młodziczek (roczniki 1995-1996) w finale Arka Łętownia w składzie Aneta Kręcidło, Aleksandra Stalica, Alina Sztaba, pokonała UKS GIM-TIM 5 Stalowa Wola (Dominika Drelich, Karolina Rybak) 3:1. Również obie te drużyny wywalczyły awans do półfinałów drużynowych Mistrzostw Polski "UKS-ów".