Nisko > Toora spłaca zaległości

  Nisko > Toora spłaca zaległości

  /TDM/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  Toora Poland spłaciła długi dwóm firmom, które złożyły wnioski o upadłość spółki. Jedna z nich wycofała wniosek, jednak druga zostaje przy swoim. W poniedziałek Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu rozstrzygnie czy zostanie ogłoszona upadłość spółki Toora Poland.

  Niżańska spółka Toora Poland od kilku miesięcy przeżywa poważny kryzys. Wszystko za sprawa przeinwestowania, błędów produkcyjnych i rozliczania magazynu. Do tego dwie firmy złożyły do tarnobrzeskiego sądu wnioski o upadłość Toory, która zalega im kwotę nie przekraczającą 100 tysięcy złotych.
  - Spłaciliśmy dług i zawarliśmy porozumienie z firmą Pragma Inkaso i z sądu wycofano wniosek o upadłość spółki Toora Poland - mówi Radosław Kuras, członek zarządu firmy Toora Poland - Uregulowaliśmy również zobowiązania wobec firmy Sovereign Capital, ale nie udało się nam ich przekonać do wycofania wniosku o upadłość. Jeśli sąd w poniedziałek podejmie decyzję o upadłości Toory nie możemy wykluczyć, że pracę starci około 600 osób w zakładzie produkcyjnym w Nisku i kolejne 300 osób w Żorach.


  Czytaj więcej w sobotnim Echu

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo