Mielec > Kurs "Twoja szansa. Wspieranie kobiet na rynku...

  Mielec > Kurs "Twoja szansa. Wspieranie kobiet na rynku pracy"

  AD

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Kurs pozwoli uczestniczkom zdobyć nowe umiejętności. Ale w projekcie chodzi przede wszystkim o pomoc w psychicznym przełamaniu się kobiet, które wiele lat spędziły w domu i teraz nie wierzą, że potrafią pracować zawodowo.

  Dlatego pierwsze zajęcia mają charakter spotkań integracyjno - motywacyjnych. Kobiety nauczą się asertywności, pozytywnego myślenia i umiejętności dostrzegania swoich atutów.

  Później zostaną podzielone na dwie grupy.
  Osobno będą szkolić się te, które postanowią zapisać się na kursy zawodowe, a osobno te, które myślą o założeniu własnego biznesu. Pierwszej grupie prowadzący zaproponują między innymi kursy euroksięgowości, obsługi kasy fiskalnej, opieki nad osobami starszymi i dziećmi, kursy prawa jazdy. Później zapewnią wsparcie doradców zawodowych i nauczą pisać podania o pracę. Panie w drugiej grupie będą uczyć się podstaw przedsiębiorczości i sporządzania biznesplanów.

  Kobiety, które chciałyby uczestniczyć w zajęciach, muszą spełnić tylko jedno kryterium: być zarejestrowane w Urzędzie Pracy jako bezrobotne. Wektor Consulting swoim kursantkom, które mają małe dzieci, oferuje opiekę przedszkolną nad maluchami w czasie, gdy one będą uczestniczyć w zajęciach.

  Kursy są bezpłatne. Rekrutacja potrwa do połowy listopada. Swoje uczestnictwo można zgłaszać pod numerem telefonu 017-773-30-45 albo osobiście w siedzibie Wektor Consulting przy ulicy Sienkiewicza 1 w Mielcu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo