Nisko > Woda trochę mętna

  Nisko > Woda trochę mętna

  TDM

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Stacja Sanitarno Epidemiologiczna warunkowo dopuściła do spożycia wodę z miejskich wodociągów w Nisku. Stwierdzono przekroczenia żelaza, manganu oraz jej mętność.
  Szefowa sanepidu oraz prezes MZK uspokajają, że wodę można pić i jest bezpieczna dla zdrowia i życia mieszkańców.

  Na ostatniej sesji Rady Miasta w Nisku część radny miejskich z Niska zaniepokoiła wiadomość przedstawiona przez szefową miejscowego sanepidu, że woda w mieście została warunkowo dopuszczona do spożycia.

  - Po przebadaniu próbek wody z ujęcia w Zarzeczu i na stacji uzdatniania wody w Nisku wyszły przekroczenia norm - informuje Maria Budkowska, szefowa Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Nisku.

  - W Nisku stwierdzono większą niż dopuszczają to normy mętność, wartość manganu oraz żelaza. Woda została warunkowo dopuszczona do spożycia, ale nie ma się czego obawiać, bo woda nie stanowi zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkańców.
  Sanepid co kwartał przedstawia burmistrzowi stan jakości wody w sieci wodociągowej w mieście. Tym razem badania wyszły niekorzystne.

  - Nie ma zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkańców Niska- uspokaja Tadeusz Peszek, prezes Miejskiego Zakładu Komunalnego w Nisku.- My również prowadzimy badania i na bieżąco reagujemy na wartości, które są ponad dopuszczalną normę. W ostatnich lata polskie normy zostały zaostrzone i czasami nasza woda ich spełnia. Wkrótce będzie przeprowadzone czyszczenie filtrów w stacji uzdatniania wody.

  Do końca tego roku niżański sanepid dał czas Miejskiemu Zakładowi Komunalnemu w Nisku na doprowadzenie wody do odpowiednich normy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo