Stalowa Wola > Sławny pisarz Andrzej Stasiuk w Stalowej Woli

  Stalowa Wola > Sławny pisarz Andrzej Stasiuk w Stalowej Woli

  /STAN/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Andrzej Stasiuk uwielbia swoje Beskidy i prowincjonalną Europę. Pisze nową książkę, fabularną, która zerwie z ostatnimi "romansami z przestrzenią". O tym mówił na spotkaniu ze stalowowolskimi czytelnikami.

  Stasiuk jest nazywany "pisarzem rocka". Opisywał tą muzyką w swoich powieściach opartych na własnej biografii. W poniedziałek na spotkaniu więcej było jednak osób starszych, wytrawnych jak się zdaje miłośników książek niz młodych rockfanów.

  Rzadko się niestety zdarza, że na takich spotkaniach ludzie są aktywni, zadają pytania. Teraz było zupełnie inaczej. Dowiedzieliśmy się, że Stasiuk nie tęskni za miastem. Wyemigrował z Warszawy do górskiej wsi w Beskidach. Czuje się paradoksalnie obywatelem świata, bardziej niż mieszkańcy dużych miast. Oni mają kompleksy wobec europejskich metropolii, on nie. Lubi podróżować po krajach Europy środkowej i południowej. Wyprawy nazwał "romansowaniem z przestrzenią".

  Więcej w jutrzejszym "Echu Dnia".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo