Mielec > Drogowcy śledzą prognozy pogody

  Mielec > Drogowcy śledzą prognozy pogody

  ada

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Zimą na drogi w Mielcu wyjadą dwie piaskarko-solarki, dwie piaskarki z pługiem, ciężki pług oraz ciągniki z pługiem i rozrzutnikiem. Na wypadek bardzo ostrej zimy przygotowano już wywrotki i koparki.

  Zgromadzono 700 ton mieszkanki piaskowo-solnej, 26 ton soli drogowej i 150 ton żużlu. Na chodniki trafi 600 metrów sześciennych piasku.

  - My cały czas uważnie śledzimy prognozy pogody, które przygotowuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - mówi Wiesław Ciężadło, dyrektor techniczny . - Są to prognozy krótkoterminowe, na 2-3 dni, ale raczej dokładne. Wiemy, jakie są przewidywania dotyczące opadów, wiatru, zachmurzenia, temperatury. Na tej podstawie zwiększamy obsadę zmiany, która jest przygotowana na odśnieżanie lub, gdy jest ciepło i bezśnieżnie, przygotowujemy się do sprzątania dróg, chodników i parkingów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo