Tarnobrzeg > Wystawa Małgorzaty Stępniak

  Tarnobrzeg > Wystawa Małgorzaty Stępniak

  WW

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Jej zamiarem jest opowiadać proste, najzwyklejsze codzienne historie bez uniesień, rozpaczy, grozy czy mistycyzmu. Mówi, że jej malarstwo ma być dla niej i odbiorcy oczywiste i zabawne. Takie są obrazy Małgorzaty Stępniak, częstochowskiej artystki, które można oglądać w Galerii Tarnobrzeskiego Domu Kultury.
  - Chciałam, by nawiązywały do czegoś co lubię, czyli estetyki lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych, kinowych kadrów, starych fotografii i to chyba widać - mówiła na wernisażu.

  Pełne namiętnej czerwieni, wnętrz z rekwizytami: lampami, telefonami, instrumentami i nader szczupłych postaci. Być może biorą się z realnej ciasnoty wnętrz i osobistej nieśmiałości, do której artystka się przyznaje. A może to obraz naszego życia, kurczącego się, pospiesznego, pozbawionego wielkich idei.

  Małgorzata Stępniak ukończyła wydział malarstwa Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. W 1999 roku otrzymała nagrodę ministra kultury i sztuki na IX Ogólnopolskim Przeglądzie Malarstwa Młodych "Promocje" w Legnicy.

  Wystawa będzie czynna do 21 listopada. Wstęp wolny. Prace można kupić.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo