Mielec > Marta Karaś zwyciężyła uczniowski konkurs

  Mielec > Marta Karaś zwyciężyła uczniowski konkurs

  ada

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  "Chrońmy Polską Rodzinę" - tak nazwała swoje dzieło Marta Karaś, uczennica Zespołu Szkół imienia Jana Korczaka w Mielcu. Autorka rysunku zdobyła I miejsce w konkursie o nagrodę imienia księdza Jerzego Popiełuszki, organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.

  W konkursie można było walczyć o nagrodę w trzech kategoriach: plastycznej, multimedialnej i poetyckiej. Marta, która chodzi do kółka plastycznego w Samorządowym Centrum Kultury, zdecydowała się namalować rodzinę, u boku której stoi duchowny, jest on właściwie jej częścią. Wszystkich przedstawionych na
  rysunku chroni parasol.

  Jury, jak napisało w liście do Marty, doceniło jej wrażliwość na wartość życia. Sukces mieleckiej uczennicy jest tym większy, że w szranki w kategorii plastycznej stanęło około 500 osób. Zdolna dziewczynka otrzyma 1500 złotych nagrody.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo