Nisko > Spór w sprawie zakazu jazdy tirów Dworcową trwa

  Nisko > Spór w sprawie zakazu jazdy tirów Dworcową trwa

  Sławomir Czwal czwal@echodnia.eu

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Wojewódzcy urzędnicy nie pogodzili niżańskiego starosty z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie zamknięcia dla tirów ulicy Dworcowej w Nisku. Obie strony zostały przy swoich racjach. Na wtorek zapowiedziana jest w Nisku kontrola pracowników Urzędu Wojewódzkiego z Rzeszowa.
  Na początku listopada Władysław Pracoń, starosta powiatu niżańskiego wprowadził zakaz wjazdu autom ważącym powyżej 10 ton na ulicę Dworcową. Powodem był zły stan nawierzchni oraz niechęć generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad do finansowania kosztów naprawy dróg powiatowych. Aby ciężkie auta nie zostały skierowane do centrum Niska burmistrz podjął decyzję o puszczeniu tirów przez ulicę Reymonta.

  Na zmianę organizacji ruchu na ulicy Dworcowej zareagowali drogowcy z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Poinformowali wojewodę o działaniach starosty, które ich zdaniem są bezprawne. Wszystkie strony konfliktu spotkały się w Rzeszowskim Urzędzie Wojewódzkim.
  Spotkanie jedynie potwierdziło, że Generalne Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie ma dokumentacji na puszczenie ciężkich tirów na ulicę Dworcową, Kolejową, Tysiąclecia i Rzeszowską - mówi Władysław Pracoń, starosta powiatu niżańskiego. - Drogowcy z GDDKiA stoją twardo na stanowisku, że nie będą finansować remontów tych dróg. Zapowiedziałem, że jeśli wojewoda nakaże zniesienie ograniczenia tonażowego na ulicy Dworcowej, to wystąpię do sądu o odszkodowanie.

  W spotkaniu w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie wzięli udział przedstawiciele niżańskiego starostwa oraz władz Niska, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz policjanci. Na najbliższy wtorek zapowiedziana jest kontrola wojewódzkich urzędników na ulicy Dworcowej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo