Mielec > Rolnicy ziemi mieleckiej wyruszą na pielgrzymkę do...

  Mielec > Rolnicy ziemi mieleckiej wyruszą na pielgrzymkę do Częstochowy

  ada

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Podobnie jak w tamtym roku rolnicy z powiatu mieleckiego będą mieli szansę razem wybrać się do Częstochowy by wspólnie modlić się i zgłębiać filozofię Jana Pawła II. Na duchową wyprawę zaprasza redakcja kwartalnika Eko Arka i jej przyjaciele.
  Na pielgrzymkę mogą się wybrać wszyscy chętni. Wyjazd nastąpi 24 listopada o godzinie 6.30 sprzed kościoła w Chorzelowie.

  Na Jasnej Górze o 12 rozpocznie się msza. Około 13 rolnicy przejdą do Sali Jana Pawła II, gdzie utworzą powitalny krąg i odmówią krótką modlitwę. Nastąpi błogosławieństwo przywiezionych chlebów i innych produktów. Rolnicy podzielą się chlebem, będą rozdawać medaliki z objawień matki Bożej w 1830 roku w Paryżu oraz "ekologiczne" obrazki Jezusa Miłosiernego "Jezu Ufam Tobie". Nie zabraknie broszur ekologicznych oraz innych wydawnictw nawiązujących do życia duchowego rolnika tradycyjnego.

  Od 13.30 rolnicy będą dawać swoje świadectwa, modlić się, oddawać kontemplacji, dyskutować. Około 16.50 utworzą pożegnalny krąg z modlitwą. O 17 pielgrzymka się zakończy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo