Stalowa Wola >Policja wzywa prezesa Spółdzielni...

  Stalowa Wola >Policja wzywa prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Kilku lokatorów Spółdzielni Mieszkaniowej w Stalowej Woli oskarżyło prezesa o przekraczanie terminu przekształcania lokatorskiego prawa do lokalu w odrębną własność. Powiadomili policję. Prezes dowodzi, że jest niewinny.
  Zebranie Przedstawicieli Spółdzielni Mieszkaniowej dopiero w połowie października podjęło uchwałę, że tereny wspólne dla sąsiadujących ze sobą budynków zostaną podzielone na każdego lokatora, proporcjonalnie do powierzchni mieszkania. Jednak uchwała ma sześć tygodni na uprawomocnienie się. Termin mija 30 listopada.

  Skutek jest taki, że do końca listopada spółdzielnia nie może dokonać przekształceń własnościowych. A to z kolei sprawia, że mija trzymiesięczny termin wyznaczony spółdzielni na dopełnienie formalności. Tymczasem ludziom mijają także kolejki, jakie sobie zaklepali u notariuszy. Termin przesuwa się na nowy rok, a wtedy obowiązywać będą wyższe stawki u notariuszy. Lokatora będzie to kosztowało o około 50 zł więcej.

  Więcej w środowym "Echu Dnia".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo