Tarnobrzeg > Owsiak wspiera chirurgię dzieci

  Tarnobrzeg > Owsiak wspiera chirurgię dzieci

  KaT

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Szpital Wojewódzki w Tarnobrzegu, jako jeden z trzech na Podkarpaciu otrzyma sprzęt od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem trafi on na oddział chirurgii dzieci.

  Pracownicy oddziału z niecierpliwością czekają na obiecany sprzęt. - Niestety możliwości finansowe szpitali są dość skromne, natomiast te ogromne ilości sprzętu, które zakupuje Orkiestra to ogromna pomoc - przekonuje Konrad Podpora, ordynator Oddziału Chirurgii Dziecięcej i Urazowej Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu. - Wiemy coś o tym, bo dużo sprzętu na naszym oddziale pozyskaliśmy od sponsorów, zakładów pracy i urzędu miasta.

  Dla oddziału sprzęt będzie tym cenniejszy, że będą z niego korzystać wyłącznie podopieczni Konrada Podpory. - Głównym naszym zmartwieniem do tej pory było to, że sprzęt przekazywany przez Fundację Jurka Owsiaka był oddawany do publicznego użytku, w tym również pacjentom dorosłym - wyjaśnia Konrad Podpora. - Nie jest to grzeszne, bo sprzęt medyczny powinien służyć chorym. Jednak trzeba pamiętać, że sprzęt przewidziany dla dzieci ma inne parametry i jeśli wykorzystują go dorośli, szczególnie sprzęt ortopedyczny, to często okazuje się, że ulegał szybszemu wyeksploatowaniu.

  Dlatego tym razem specjalistyczne wiertarki, kardiomonitor oraz pulsoksymetry, zgodnie z zaleceniem pracowników Fundacji Jurka Owsiaka, będą służyły wyłącznie małym pacjentom z chirurgii.

  Więcej w jutrzejszym "Echu Dnia"

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo