Region > Od jutra obowiązuje zakaz używania wyrobów...

  Region > Od jutra obowiązuje zakaz używania wyrobów pirotechnicznych

  /KaT/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Rozporządzenie Wojewody Podkarpackiego zakazujące używania wyrobów pirotechnicznych w miejscach publicznych na terenie województwa podkarpackiego będzie obowiązywało do 10 stycznia 2008 roku.
  Zakaz ten nie obowiązuje jedynie w dniach 31 grudnia i 1 stycznia. Nie obejmuje on również organizatorów imprez i przedsięwzięć artystycznych, rozrywkowych i szkoleniowych, którzy organizując takie imprezy uzyskali zezwolenie właściwych organów.

  W okresie przedświątecznym w powszechnej sprzedaży dostępne są środki pirotechniczne, przeznaczone do uświetniania imprez sylwestrowych i hucznego witania Nowego Roku. Niestety, wielokrotnie zdarzało się, że środki te były wykorzystywane niezgodnie z przeznaczeniem, od razu po zakupie. Częste wystrzały wzbudzały niepokój mieszkańców, zwłaszcza osób starszych i dzieci, oraz zwierząt domowych. Wybuchy stanowiły też zagrożenie dla mienia, zdrowia, a nawet życia ludzkiego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo