Region > Są pieniądze na stypendia dla niepełnosprawnych...

  Region > Są pieniądze na stypendia dla niepełnosprawnych uczniów

  /KaT/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Około 4200 niepełnosprawnych dzieci z wiosek i małych miejscowości Podkarpacia, otrzyma stypendia w ramach programu "Uczeń na wsi".
  Na ten cel do naszego regionu trafi prawie dziewięć milionów złotych. To najwięcej spośród województw w całej Polsce. Do realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych projektu, zgłosiła się rekordowa liczba samorządów, które pośredniczą w przekazywaniu pieniędzy. Mogły się o nie ubiegać gminy na terenie, których znajdują się wyłącznie wsie oraz miasta do pięciu tysięcy mieszkańców.

  Wysokość jednorazowego stypendium dla niepełnosprawnych uczniów to dwa tysiące złotych, dla dzieci z podstawówek i gimnazjów oraz trzy tysiące złotych dla młodzieży ze szkół średnich. Fundusze te mogą być przeznaczone między innymi na zakup przedmiotów ułatwiających naukę, finansowanie zajęć poprawiających sprawność fizyczną i psychiczną, instalację internetu i opłat abonamentowych, a także kursów językowych, czy na koszty zajęć dokształcających oraz wyjazdów w ramach zajęć szkolnych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo