Tarnobrzeg > Uczniowie z klasy IIIb z Gimnazjum nr 2...

  Tarnobrzeg > Uczniowie z klasy IIIb z Gimnazjum nr 2 zachęcali maluchy do ochrony najbliższego otoczenia

  KaT

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Naukę połączyli z zajęciami plastycznymi, a efekty ich wspólnej pracy można oglądać w Przedszkolu numer 15.

  Przedszkolaki wysłuchały opowieści o pewnym mieście, w którym burmistrz postanowił wybudować fabrykę. Okazało się, że miasto staje się szare, a zwierzęta z niego uciekają. Postanowiono więc na kominie założyć filtry, które oczyszczą powietrze. - Po przedstawieniu opowieści, dzieci podzieliły się na cztery grupy, które przy pomocy gimnazjalistów opowiedziały tę historyjkę plastycznie - wyjaśnia Patrycja Krakowiak, wychowawczyni. - Przy okazji wykonywania pracy uczniowie prowadzili rozmowy z dziećmi o ochronie środowiska.

  Dyskutowano o hałasowaniu w lesie i wyrzucaniu papierków. Wszyscy bardzo się zaangażowali, a powstałe prace były kreatywne, estetyczne i wymowne. Następnym elementem programu była segregacja śmieci. Każda z grup miała worek, do którego z góry odpadów wybierała odpowiednio: szkło, plastik, aluminium, papier.
  Na koniec swojej wizyty gimnazjaliści podarowali przedszkolakom smoka wykonanego własnoręcznie z odpadków, czyli płyt kompaktowych, gazet i reklamówek.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo