Region > Uwaga, złodziejki w blokach!

  Region > Uwaga, złodziejki w blokach!

  ram

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Na razie nie wiadomo ile osób padło ofiarą dwóch złodziejek, jakie grasowały wczoraj na Podkarpaciu. Do tej pory zgłoszono policji kradzieże w Tarnobrzegu, Mielcu i w Rzeszowie. Poruszają się szaro - niebieskim samochodem daewoo nexia.
  Przed godziną 11 do 72-letniej mieszkanki bloku przy Placu 1000-lecia w Tarnobrzegu zapukały dwie młode kobiety, oferujące sprzedaż pościeli i obrusów.
  - Kobiety łamaną polszczyzną zachęcały do zakupu towarów, ale tarnobrzeżanką nie była zainteresowana. Wówczas jedna z nieznajomych poprosiła ją o napisanie na kartce nazwy i wyszczególnienie towaru oraz ceny. Jak tłumaczyła, ta informacja pozwoli jej na łatwiejszy kontakt z innymi klientami - wyjaśnia komisarz Beata Jędrzejewska - Wrona, oficer prasowy policji w Tarnobrzegu.

  Jedna z handlujących kobiet przebywała w przedpokoju mieszkania 72-latki, druga w tym czasie pukała już do kolejnych mieszkań.
  Ostatecznie tarnobrzeżanką odmówiła przetłumaczenia na kartce spisu towarów i młode kobiety wyszły z bloku. Tarnobrzeżanką widziała przez okno, jak do kobiet dochodzi młody mężczyzna i razem odchodzą. Chwile później zorientowała się, że z przedpokoju zginęło 50 złotych.

  Godzinę później ta sama grupa grasowała już w Mielcu. Tam ofiarą złodziei padł 84-letni mężczyzna, któremu zrabowano 2400 złotych. Po godzinie 14 dwie kobiety i mężczyznę widziano już w Rzeszowie.

  Jak ustalono sprawcy poruszają się po szaro - niebieskim samochodem daewoo nexia, najprawdopodobniej z tablicami rejestracyjnymi zaczynającymi się na: SC. Kobiety mają przy sobie duże, czarne torby podróżne.
  Pierwsza z kobiet ma około 18 - 20 lat, niska, włosy blond. Druga ma mniej więcej tyle samo lat, niska, włosy czarne.

  Wszystkie osoby, które widziały taki samochód i mogą pomóc w zatrzymaniu sprawców kradzieży proszone są o pilny kontakt z najbliższą jednostką policji lub pod numer alarmowy 997.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo