Region > Powstał pierwszy w Polsce program rozwoju...

  Region > Powstał pierwszy w Polsce program rozwoju kształcenia zawodowego

  /KaT/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Przygotowało go Podkarpackie Kuratorium Oświaty we współpracy ze starostwami i uczelniami, ponieważ wiele szkół wciąż nie nadąża za potrzebami rynku.
  Kształcą specjalistów na których nie ma zapotrzebowania, a za mało jest klas przygotowujących poszukiwanych obecnie informatyków, elektroników, logistyków czy specjalistów w branży budowlanej i drogowej. Autorzy programu chcą m.in tak skoordynować sieć szkół zawodowych aby poszczególne powiaty inwestowały w różne dziedziny kształcenia.

  Jednym z głównych problemów szkolnictwa jest brak pieniędzy. Rozwiązaniem mają być środki unijne - zarówno na doskonalenie nauczycieli, jak i wyposażenie pracowni szkolnych. Pomocny jest także przemysł, np. firmy z branży lotniczej już umożliwiają uczniom praktyki i doskonalą nauczycieli. W zamian dostają dobrze przygotowanych specjalistów.

  Na Podkarpaciu działa 206 publicznych i 150 niepublicznych szkół zawodowych, to szkoły policealne, technika, ale też zasadnicze szkoły zawodowe.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo