Stalowa Wola > Mediator w szpitalu

  Stalowa Wola > Mediator w szpitalu

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Czy będą podwyżki dla pielęgniarek w szpitalu w Stalowej Woli? Dyrektor szpitala Edward Surmacz spotkał się dziś z przedstawicielami Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. Obie strony powiedziały o swoich oczekiwaniach i… rozeszły się.


  W spotkaniu w roli mediatora udział wzięła poseł Renata Butryn. - Atmosfera była bardzo pozytywna. Obie strony rozumieją wagę i powagę problemu - powiedział po spotkaniu dyplomatycznie pani poseł. Przyznała, że pielęgniarki są zdeterminowane w żądaniach płacowych, ale nie stawiały bezwzględnych żądań. A to oznacza zbliżenie się do kompromisu.

  Średnia płaca pielęgniarek w szpitalu wynosi 2,3 tys.
  zł brutto, do ręki dostają około 1,5 tys. zł. To tyle, ile podwyżki wywalczyli lekarze. Średnia wieku pielęgniarek wynosi około 45 lat. - Teraz wszystkie pielęgniarki kończą studia magisterskie i która zechce przyjść do pracy za takie pieniądze? - pytają związkowcy.


  Po ostatnich podwyżkach lekarzy powstała olbrzymia różnica w płacach między lekarzami i pielęgniarkami. Dyrektor Surmacz przypomniał, że jeśli chodzi o podwyżki, to wiele zależy od tego jakie pieniądze na służbę zdrowia da ministerstwo zdrowia. Obiecał zrobić symulację ile szpital może przeznaczyć pieniędzy na podwyżki dla pielęgniarek.

  Kolejne spotkanie dyrektora z przedstawicielami pielęgniarek wyznaczono na 10 grudnia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo