Region > Czy będą dwie sesje na raz?

  Region > Czy będą dwie sesje na raz?

  /ra/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Na sesji sejmiku wojewódzkiego, którą na 14 grudnia chce zwołać przewodniczący Andrzej Matusiewicz (Prawo i Sprawiedliwość), radni mają m.in. wysłuchać informację o spółce zarządzającej portem lotniczym w Jasionce. Jak wiadomo firma ciągle nie powstała, gdyż Rada Pracownicza Przedsiębiorstwa Porty Lotnicze nie chce się na to zgodzić. W takiej sytuacji jest groźba, iż przepadną unijne pieniądze, którymi spółka miała być zasilona.

  Tymczasem szef klubu radnych Platformy Obywatelskiej Sławomir Miklicz złożył wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej. Ma być na niej podjęta nowa uchwała w sprawie spółki lotniskowej. PO chce bowiem, że zmniejszyć wysokość aportu, jaki musiałaby wnosić partnerzy spółki (tj. Przedsiębiorstwo Porty Lotnicze i samorząd województwa). Wtedy nie trzeba by było zgody Rady Pracowniczej PPL na utworzenie spółki

  Przewodniczący Andrzej Matusiewicz z wnioskiem PO zapozna się dopiero w sobotę. Sejmik również ma obradować w sobotę. Dlaczego więc nie podejmie decyzji w sprawie spółki lotniskowej? Bo radni Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego dalej chcą bojkotować sesję i nie wybierają się na obrady. Natomiast nie ma prawnych przeciwwskazań, by zwołać sesję nadzwyczajną nawet gdy sesja zwyczajna nie została zamknięta.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo