Region > Na Podkarpaciu nie ma zagrożenia ptasią grypą

  /KaT/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Jutro na stronie internetowej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Rzeszowie inspekcji ukaże się komunikat, przypominający o zasadach zachowania higieny i bezpieczeństwa.
  Komunikat będzie skierowany do tych wszystkich, którzy w jakiekolwiek sposób, mogliby być narażeni na zachorowanie wirusem ptasiej grypy. - Podkarpacie jest bezpieczne, nie mniej dmuchamy na zimne - dodaje Dorota Gibała, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Rzeszowie. - Stosujemy się do zaleceń ogólnych i tak jak pozostałe inspektoraty w kraju, opublikujemy najważniejsze zasady utrzymania higieny, które należałoby stosować na wypadek wystąpienia ogniska tego wirusa w naszym regionie. Jest to działanie czysto profilaktyczne, podobnie, jak było w styczniu tego roku.

  W pogotowiu znajdują się także służby weterynaryjne i inspekcji handlowej, które z uwagą śledzą komunikaty głównego inspektora sanitarnego, dotyczące wystąpienia wirusa ptasiej grypy pod Płockiem.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo