Mielec > Trwają negocjacje o ziemię nad Wisłoką

  Mielec > Trwają negocjacje o ziemię nad Wisłoką

  AD

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych pod koniec przyszłego roku chciałby zacząć budować wały chroniący mielecką Starówkę przed Wisłoką. Od miesięcy prowadzi negocjacje z właścicielami gruntów, na których zgodnie z założeniami ma stanąć przeciwpowodziowa budowla.

  Stefan Przywara, kierownik w Podkarpackim Zarządzie Melioracji i Urządzeń Wodnych w Rzeszowie mówi, że ostatnio pozytywnie zakończyły się negocjacje z właścicielami działek w ogrodzie "Relaks". Bo wał będzie przechodził przez ponad 80 znajdujących się tam ogródków działkowych.

  Działkowcy zgodzili się oddać swoje grunty w zamian za wypłacenie odszkodowań za uprawy na działkach oraz ziemię w innym miejscu. Zarząd już wkrótce będzie dysponował terenami, które zaoferuje działkowcom, bo otrzyma pomoc w tej kwestii od władz Mielca. Na ostatniej sesji prezydent miasta poprosił radnych miejskich o przegłosowanie uchwały o zakupie ziemi w sąsiedztwie ogrodu działkowego "Solidarność". Gdy transakcja dojdzie do skutku, nabyte terenu miasto odda zarządowi, aby ten mógł z kolei przekazać je działkowcom.

  Zakończenie procesu przejmowania gruntów pod wał utrudniają natomiast ciągle prywatni właściciele gruntów nad Wisłoką. Stefan Przywara mówi, że ludzie żądają wygórowanych cen za swoją ziemię, albo chcą z kolei, żeby zarząd zamiast kilku potrzebnych mu arów kupował całą działkę w danym miejscu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo