Rzeszów > Więzienie za wypadek?

  Rzeszów > Więzienie za wypadek?

  ram

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  We wtorek rzeszowski Sąd Apelacyjny ogłosi wyrok w sprawie tragicznego wypadku busa, wiozącego gimnazjalistów z Zaleszan i Turbi.

  Koło Gorzowa Wielkopolskiego we wrześniu 2004 roku zginęło w nim troje dzieci, a 12 zostało rannych.

  Sąd pierwszej instancji - Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu - uznał, że całkowitą winę za spowodowanie katastrofy drogowej oraz jej tragiczne skutki ponosi kierowca busa Artur C. Mężczyzna, świadomy tego, że wiezie kilkanaście innych osób, złamał przepisy ruchu drogowego. Zapadł wyrok - sześć lat więzienia.

  Od orzeczenia odwołał się obrońca oskarżonego. Przedwczoraj podczas rozprawy apelacyjnej w rzeszowskim sądzie wnioskował o uchylenie wyroku i skierowanie sprawy do ponownego rozpoznania. Przekonywał, że do wypadku przyczyniła się między innymi awaria systemu ABS w busie.

  Tragedia wydarzyła się 24 września 2004 roku w Deszcznie koło Gorzowa Wielkopolskiego. Wskutek czołowo-bocznego zderzenia mercedesa sprintera z ciężarówką zginęła trójka gimnazjalistów w wieku 14 i 15 lat: Ilona Karaban, Michał Guźla i Dariusz Dul. Pozostali pasażerowie zostali ranni. Gimnazjaliści wracali z Niepars (Niemcy), wycieczka była nagrodą za dobre oceny w szkole.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo