Rzeszów > Skarga prokuratorów na Centralne Biuro...

  Rzeszów > Skarga prokuratorów na Centralne Biuro Antykorupcyjne

  /wilk/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Rzeszowscy prokuratorzy w piśmie do premiera skarżą się na Centralne Biuro Antykorupcyjne.
  Informacja dostała się do mediów. Szef prokuratorów jest oburzony ujawnieniem pisma i powiadamia Prokuraturę Apelacyjną w Rzeszowie o złamaniu tajemnicy służbowej.

  Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie prowadzi postępowanie przygotowawcze w sprawie fałszowania dokumentów i przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Chodzi o akcję przeprowadzoną w Ministerstwie Riolnictwa, gdy jego szefem był Andrzej Lepper (nie doszło wówczas do przyjęcia łapówki za przekwalifikowanie gruntów na Mazurach).
  CBA utrudnia?

  Pod koniec listopada w sprawie prowadzonego śledztwa prokuratura wysłała list do premiera Donalda Tuska.
  Śledczy mieli się w nim skarżyć na utrudniania jakie napotkali ze strony Centranego Biura Antykorupcyjnego. Janusz Drozdowski, szef Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, tłumaczy: - Chodzi o to, że CBA inaczej niż my uznało, iż pewnych dokumentów i informacji na temat akcji w Ministerstwie Rolnictwa nie może nam dać. Znalazło się w nim słowo "utrudnia", ale w sensie potocznym, a nie karnym.

  Zaprzecza, że prokuratura rozważa wszczęcie postępowania przeciw Mariuszowi Kamińskiemu, szefowi CBA. Po nagłośnieniu sprawy przez media, Drozdowski zawiadomił Prokuraturę Apelacyjną w Rzeszowie o popełnieniu przestępstwa. Jego zdaniem doszło do ujawnienia tajemnicy służbowej. - Pismo zostało upublicznione bez zgody i wiedzy prokuratora, a ma ono charakter procesowy - wyjaśnia.
  Jeszcze w piątek CBA oświadczyło, że już kilka tygodni temu zgodziło się na przekazanie do Rzeszowa tajnych materiałów operacyjnych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo