Stalowa Wola > Pielęgniarki przed świętami dostaną podwyżkę

  Stalowa Wola > Pielęgniarki przed świętami dostaną podwyżkę

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  Piąta runda rozmów dyrektora szpitala w Stalowej Woli z pielęgniarkami, domagającymi się wzrostu płac, zakończyła się dziś propozycją podwyżek o 350 zł. Pielęgniarki chciały dwa razy więcej.

  Dyrektor szpitala przypomniał pielęgniarkom, że w ubiegłym roku płace wzrosły im o 35 procent. Jednak pielęgniarki poczuły się niedowartościowane w tym roku po podwyżkach płac lekarzy, którym pensje po strajkach wzrosły o 1500 zł.

  Dziś dyrektor zgodził się na wypłaty pielęgniarkom po 350 zł za listopad i grudzień.
  W sumie dostałyby przed świętami po 700 zł. Pieniądze pochodzić będą z tak zwanych "nadwykonań". Podobnie ma być w pierwszych miesiącach nowego roku. Od kwietnia mają już być podwyżki płac, jakie obiecał rząd.

  Pielęgniarki ze Związku Pielęgniarek i Położnych propozycję dyrektora przedstawią jutro pracownikom. Jeśli ją zaakceptują, zniknie widmo protestów, a w skrajnym przypadku groźba ewakuacji szpitala i jego upadek.

  - Ta propozycja podwyżek, to wszystko, na co stać szpital. Więcej pieniędzy nie będzie - powiedział stanowczo po rozmowach dyrektor szpitala Edward Surmacz. W spotkaniu związkowców i dyrekcji udział wzięła poseł Renata Butryn jako negocjator.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo