Mielec > Za kółkiem w "alkoholowych" goglach

  Mielec > Za kółkiem w "alkoholowych" goglach

  Konrad Kier

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Kierowcy z Mielca mogli się przekonać, jak trudno jeździ się na śliskiej nawierzchni i będąc pod

  Automobilkub Mielecki wraz z dwoma mieleckimi szkołami jazdy zorganizował Jesienną Szkołę Bezpiecznej Jazdy. Kierowcy mogli w bezpiecznych warunkach sprawdzić jak jeździ się samochodem w trudnych warunkach pogodowych i kiedy kierowca jest pod wpływem alkoholu.

  Jesienna Szkoła Bezpiecznej Jazdy to motoryzacyjny festyn dla mieszkańców Mielca.
  Jednym z punktów niedzielnej imprezy była symulacja potrącenia pieszego. Na linie, nad trasą przejazdu samochodu została zamontowana kukła. Kierujący musieli wyhamować samochód, by w kukłę nie uderzyć.

  Aby sprawdzić jak zmieniają się warunki jazdy samochodem pod wpływem alkoholu mielczanie zakładali alkogogle. - To takie specjalne okulary, które symulują to co widzi się pod wpływem alkoholu. Zakres zaczyna się od 0,8 promila, kończy na 1,5 promila - opowiada Grzegorz Stryjski. - W tym trudno nawet chodzić. To doświadczenie warte przeżycia - dopowiada Stryjski.

  Więcej w jutrzejszym "Echu Dnia"

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo