Sport >Pływacy rozegrali mistrzostwa

/PISZ/
Kilkanaście rekordów okręgów i kilkadziesiąt rekordów życiowych pobili uczestnicy pływackich mistrzostw województwa podkarpackiego, które rozegrane zostały w Ropczycach.

W mistrzostwach wystartowało 280 zawodniczek i zawodników ze wszystkich klubów Podkarpacia, w tym reprezentujący barwy Ikara Mielec, Delfina Tarnobrzeg oraz Tempa Cmolas.

W klasyfikacji generalnej 11-latek, drugie miejsce zajęła Patrycja Rupa z Ikara Mielec; wśród 12-latków najlepszy był Radosław Juruś z Delfina Tarnobrzeg, a trzeci Maciej Koczułap (Delfin), wśród dziewcząt drugie miejsce zajęła Marlena Tomczak (Ikar); w kategorii wiekowej 13-14 lat drugie miejsce zajął Jakub Skrzypczak, a trzecie Patryk Sedlak (obaj Ikar), a na drugim miejscu sklasyfikowana została Zuzanna Fijałkowska (Ikar); w kategorii 15-latkow trzy pierwsze miejsce zajęli pływacy Ikara: pierwszy był Dawid Magdziak, drugi Daniel Paduch, a trzeci Bartosz Kowalik; w kategorii powyżej 15 lat, druga była Patrycja Urbanik (Delfin), a trzecie Justyna Modelska (Ikar).

Najlepszą uczestniczką mistrzostw była 11-letnia Patrycja Rupa z Ikara Mielec, która w swej kategorii wiekowej ustanowiła aż trzy rekordy województwa na dystansach: 50 metrów stylem dowolnym - 30,85; 50 metrów stylem grzbietowym - 34,30 oraz 200 metrów stylem dowolnym - 2.26,89.