Stalowa Wola > Konferencja naukowa na temat tego co sprzyja...

  Stalowa Wola > Konferencja naukowa na temat tego co sprzyja zdrowiu

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Prof. Teresa Bernadetta Kulik z Lublina na konferencji w Stalowej Woli.

  Prof. Teresa Bernadetta Kulik z Lublina na konferencji w Stalowej Woli. ©Z. Surowaniec

  Jak się ma edukacja zdrowotna i promocja zdrowia do kształcenia przyszłych nauczycieli - między innymi o tym dyskutowano na międzynarodowej konferencji naukowej w auli "Solidarności" w Stalowej Woli.
  Prof. Teresa Bernadetta Kulik z Lublina na konferencji w Stalowej Woli.

  Prof. Teresa Bernadetta Kulik z Lublina na konferencji w Stalowej Woli. ©Z. Surowaniec

  Jednym z organizatorów konferencji był Wydział Zamiejscowy Nauk o Społeczeństwie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Jej gościem był ukraiński uczony Nella Niczkało.

  Jak zauważyła prof. Teresa Bernadetta Kulik, dziekan Wydziału Pielęgniarstwa i nauk o Zdrowiu Akademii Medycznej w Lublinie, profilaktyka zdrowotna doprowadziła do wzrostu przeciętnego życia, zmniejszenia zagrożeń chorobami układu krążenia.

  Jednak prof. Władysław Pańczyk dowodził, że postęp i związany z nim wzrost konsumpcji, jest elementem zagrożenia dla zdrowia człowieka. Chorobom sprzyja bowiem siedzący tryb życia, niechęć do wysiłku, nie radzenie sobie z zagrożeniami.

  Opinii było wiele, a przysłuchiwali się im studenci KUL, studiujący pedagogikę i psychologię na tej uczelni. W holu natomiast dzieci ze szkół podstawowych wystawiali kiermasze, z informacjami co sprzyja zdrowiu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo