Tarnobrzeg > Inwestor szybciej niż park

  Tarnobrzeg > Inwestor szybciej niż park

  WW

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  Park Technologiczno- Przemysłowy w Tarnobrzegu jeszcze w powijakach, ale zarezerwowanymi dla niego gruntami wzdłuż ulicy Warszawskiej już interesują się potencjalni inwestorzy.

  Z zapytaniem o możliwość nabycia terenu w osiedlu Zakrzów zwróciło się do władz i rady miasta Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu. Szuka miejsca na budowę zakładu, który produkowałby nowoczesne maszyny poligraficzne. Zakład zatrudniałby od 70 do 100 osób. Spółka chce skorzystać ze środków unijnych na innowacyjność i wdrożenie nowych technologii.

  - Staramy się o fundusze unijne na inwestycję. Na razie zbyt wcześnie, by składać obietnice, jeszcze nie na tym etapie - zastrzega dyrektor naczelny Wydawnictwa Diecezjalnego, ksiądz Leszek Pachuta.

  Dodaje, że w Sandomierzu nie ma odpowiednich warunków na takie przedsięwzięcie. Firma wytypowała prawie czterohektarową działkę przy ulicy Batalionów Chłopskich w tarnobrzeskim Zakrzowie.
  Wychodząc naprzeciw zainteresowanym podczas ostatniej sesji Rada Miasta zgodziła się sprzedać tę nieruchomość w drodze przetargu. Graniczy ona bezpośrednio z planowanym parkiem technologicznym.
  - Byłby to pierwszy krok w rozwoju strefy przemysłowej przy ulicy Warszawskiej. Możemy powiedzieć, że inwestor przyszedł do nas szybciej niż powstał park - cieszy się zastępca prezydenta Andrzej Wojtowicz.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo